Gönderen: yakaza | Kasım 19, 2006

Kürtaj (+18)

Reklamlar

Responses

 1. ceninlerimi daha dramatik yoksa sokaktaki tinercilermi ???!

  • herkes bakabileceği kadar çocuk yapabilir.yeterki başıboş olmasın,sağlık eğitim ve işi olsun,pkk lı olmasın,hKürtaj Tartışmasına Tepkisiz Kalma!ele hele deniz gezmiş mahir çayan,ertuğrul kürkçü,hikmet kıvılcımlı,apo gibi hain olmasın. vede kürtaj yapmamaya gayret etsin. bdp kck,tikko,devyol,TKP vdevsol vb guruptan olacağına sıpa olsun yeter.mka

 2. Her ikisi de! 😦

 3. sa..
  izlemedim.. izleyemedim.. 10. saniyede kapattım.. sonunu merak etmiyorum..

 4. Tabiki haklısın aslında her ikiside olmaması gereken kötü şeyler ama bazen insanlar kötüyle daha kötü arasında seçim yapmak zorunda kalabiliyorlar.yani bazen pislikğe bulanmış , doğduğuna pişman bi haldeki yaşam belki doğmadan ölmekten kötü olabilir.pislikten pislik ürer.Yanlış anlaşılmasın. kürtaj yanlısı yada böyle burjuva takılan biri felan değilim.Başından sonuna kadar izledim ama sadece kalbim değil beynimde çalıştı. beni biraz düşünmeye itti… mesele bu kadar basit değil bunun farkındayım.Tahmin edebiliyorumki kimse isteyerek kürtaj yaptırmıyor.Ve eminim daha kötü yerine az kötü olanı yani çocuğuna tek verebileceği berbat yaşam yerine başlangıçtan önce sonu veriyor.bu tür şeyler hakkında pu kaka demek yada duygu sömürüsü yapmak çok kolay.ama yinede herşey insanlar için…

 5. çooook uzun bişi yazmıştım sildim :s

  sadece şunu kopyalamak isterim silinmiş yorumumdan

  ” bi an onun yerinde olmak istedim dersem daha açık olabilirim sanırım”

  ve ekliyorum
  yaa hepimize yazık ya hiçbirimize ; )

  • herkes bakabileceği kadar çocuk yapabilir.yeterki başıboş olmasın,sağlık eğitim ve işi olsun,pkk lı olmasın,hKürtaj Tartışmasına Tepkisiz Kalma!ele hele deniz gezmiş mahir çayan,ertuğrul kürkçü,hikmet kıvılcımlı,apo gibi hain olmasın. vede kürtaj yapmamaya gayret etsin. bdp kck,tikko,devyol,TKP vdevsol vb guruptan olacağına sıpa olsun yeter MKA

 6. Ben de sonuna kadar izledim. Ve o nedenle buraya koydum. Yüreğim de beynim de hayır dedi.
  Bence tek bir hücre iken bile canlıdır .İnsan şeklinde değildir ama canlıdır.Gerçekten Allah kimseye yaşatmasın.Çok kötü bir olay.Dünya nüfusu hızla artıyor.Yiyecek ve geçim kaynakları kıt.Ama doğum kontrolü için bir sürü yöntem var..Kürtaj bir doğum kontrol metodu değildir.Böyleymiş gibi gösterilmeye çalışılıyor!
  Asla bu olayı tasvib etmedim, edemem de. Kimse siparişle gelmedi ana babası kim olursa olsun her oluşturulan canlının yaşama hakkı olduğuna inanıyorum.
  Kimsenin kendini Tanrı yerine koyup bunun canını bağışlıyorum buna ise ölüm öngörüyorum deme gibi bir hakkı olamaz bu kendi annesi olsa bile… O canlıyı et ve tırnak haline gelmeden olmasını engelleyecek bilimsel yöntemlerin var olduğu bir çağda yaşıyoruz. Buna rağmen oluşan canlıyı katletmeyi tasvib edemiyorum. Bu hangi aşamada olursa olsun cinayettir. Kimsenin bir yaşama son vermesini kabul etmem mümkün değil.. Her sorunlu ortamda büyüyenin toplumsal sorun yaratacağını ise kimse garantileyemez. Kader üzerine kimse de söz söyleyemez. Sorunlu ortamlardan çıkıp dünyaya ve insanlığa faydalı o kadar çok örnek var ki!

 7. Kürtajdan yılda 68 bin kadın ölüyor
  Dünyada yeterli sağlık ve güvenlik şartları sağlanmadan yaklaşık 19 milyon kürtaj yapılıyor. Bu yüzden 68 bin kadın hayatını kaybediyor.

  İngiliz tıp dergisi The Lancet’in yazdığına göre, 19 milyon kürtaj yetersiz ve sağlıksız şartlar altında ve nitelikli personel olmadan Dünya Sağlık Örgütü verilerine dayanan dergi, başta Afrika, Asya ve Latin Amerika ülkeleri olmak üzere dünyada yılda en az 5 milyon kadının, kötü şartlarda yapılan kürtajlar sonucu rahatsızlanarak hastaneye yatırılmak zorunda kaldığını vurguladı.

  Komplikasyon sonucu hastaneye yatırılan kadın oranı Bangladeş’te binde 3, Mısır’da binde 15, Uganda’da ise binde 16. Bu oran; Meksika, Nijerya ve Filipinler gibi ülkelerde binde 5-6. Çin hariç, dünya ortalaması da binde 5,7 olarak hesaplanıyor.

  Uzmanlar, bu komplikasyonların önüne geçilebileceğini, bunun yapılabilmesi için gebelikten korunma yöntemlerinin uygulanması ve güvenli şartlarda yasal kürtaja izin verilmesi gerektiği görüşünü dile getiriyor.

  http://www.ntvmsnbc.com/news/391946.asp
  AA

 8. bi cana kıymak aslaaaa dogru olamaz kucuk bır cenın olabıırler ama kalp atısları vardı onlar bızce ınsan katıl olan analar mı babalarmı yoksa doktorlar mıİ?

 9. Bu işin reklamını yapanları da göz ardı etmemek lazım organize suç örgütü gibi bence

 10. bu bir insanlık suçu, bu katillik, hangi ana kendi çocuğunun canına kıyabilir, hangi insan kendi canına kast edebilir.? çocuklar öldürülmesin, onlar geleceğimiz. Tek suçlu var oda bilinçsiz düşüncesiz katil anne babalar.

 11. ya ne diyeceğimi bilemiyorum bu vahşete müsade edenkerde nasıl bi vicdan var.
  bir canlının hayatına hemde daha dünyaya gözlerini açmadan son verme hakkını nerden bulduklarını cidden merak ediyorum?

 12. yaaa yok böyle insan dışı varlık… sen hangi akla hizmet o ufacık cana kıyıyorsun anne olmak bu kadar basit mi??? peki ya bu işi yapanlara ne demeli can kurtarmak yerine can almakta neymiş….. ne diyeyim allah ıslah etsin………

 13. duygusallıkla kalp beyin ayrımıyla alakası olmayan bi konudur bu. insan olan bu olayınn ne kadar canice olduğunu ve bir cinayetten farksız olduğunu anlar anlamalıdır.bazıları demiş ki tinerci olsun daha mı iyi? işte zihniyetlerin bulanması burada başlıyor.allah herkese bi akıl vermiş.çocuğun hayatındaki hareketlerinden ana baba sorumludur ama bu sorumluluk sınırlıdır ve kalan sorumluluk tamamen kişiye aittir. annesiz babasız yetişip mükemmel yerlerde şerefiyle namusuyla çalışan o kadar çok kişi varki…”allah herkesi rıskıyla beraber yaratır.” allaha emanet olun

 14. Korunma diye birsey var madem tinercileri vede ceninler arasinda kiyaslama yapiorsunuz hamile kalmamasi gerekenler kalmicak dikkatli olucak tip cok gelisti kalanda bu vahseti yasatmicak yazik ya minicik eller kiyamam aglaya aglaya izledim ve ben bebekleri cocuklari cok seviyorum hele en sondaki yani okadar buyuk bir bebegi aldirma cesareti gosteren yada nasil desem bunu yapabilen onun karnindaki tekmelerini hissedebilen bir anne bunu nasil yapar ya inanamiyorum bana tinerci minerci demeyin zevklerinin ugruna bole sacmalik yapan insanlar insan degil onlara soylenecek laf bile bulamiyorum ya ne diyim bilmemki!!!

 15. Insanlar rızıklarıyla dogarlar,sokakta cıgerlerini tinerle dolduran bedenler rızıksız dogmus cocuklar değil, rızkı çalınmış çocuklarıdır.Ana rahminde ufacık bir bedenin canına kıymak sokaktaki tinerci çocukların çogalmasını engellemez..

 16. O…… ÇOCUKLARI KİM YAPIYOSA BUNU

 17. JOHN sana katılıyorum dostum bunu yapanda yaptıranda birer SÜZME O….. ÇOÇUĞU….

 18. HESAP ZAMANI GELDİĞİNDE NE OLACAK !!!!
  ÇOK AZ BİR VAKİTLERİ KALDI BİR AN KADAR!!!!

 19. inanmiyorum ya bu nasil bisey nasil kiydiniz yasasaydi kim bilir oda neler yapacakti bebek ya onun niye yasamaya hakki olmuyor icim sizladi valla lütfen ne olursa olsun kürtaja izin vermeyin

 20. ulan dallamalar aranızda hanginizin başına geldide, lavuk lavuk konuşuyorsunuz. o o…. çocuğu diyenlerden ala o…..çocuğu var mı acaba.

 21. vel geli elel hesene velegel ehed veledi gambali allez lagadi lumba yee vele üc gesee beeeeel yani bunu yapanda yaptıranda insan soyunun gelmiş geçmiş en gelişmiş çok aşırı mikrop zurna dallama nedesen de galan işte bunnan istavrozonu s.. neyse gerisine hacet yok…kitabına sıçtımın ibneleri yonanın dölleri bunu yapannarın ölüsünü dirisini gabirini mezerini sancağınıı bayrağını yedi sülaseni süt sümük sülale yani ……..

 22. oldukça kötü.

 23. arkadaşlar insanlar tecavüze de uğrayabilir ..kimse isteyerek cani olmaz.Ama hayata istenmeyen bir can olarak doğmak daha acı değil mi.önemli olan doğurmak değil..hayata doyurmak.ben annesizliğin, babasızlığın
  sevgisizliğin ne demek olduğunu bilirim.mutlu olmadan mutlu edemezsiniz kimseyi.Hergün ölmektense bi hayata hiç gelmemek gerekli.bu bir kumar ve anneler, o cocuklara bakmayacaksanız ihtiyacı olanları vermeyeceksiniz

 24. kardeş bu dinimizce adam öldürmeye girer bunun hesabını çok zorverirler…..

 25. önceden izlmeiştim dahja doğrusu tam izliyememiştim çok kötü görüntüler hangi anne buna dayanabilir anne değilim ama böyle bir annede olmuyacağım insanlık dışı

 26. Hiç kimse zorunda kalmadıkça kürtaj yaptırmaz, buna emin olun. Kürtaj birçok nedenden dolayı yaptırılır, istenmeyen gebelik demek sadece evlilik dışı yapılmış cinsel ilişkiden oluşan çocuğu aldırmak değildir. bu vidyoyu izleyip de galeyana gelenler (çok da uç bir kürtaj örneği ayrıca bu), kürtaj olmak zorunda kalmış bir kadının (-ki inanmayacaksınız belki ama sevgilisinin) acısını anlayamayacaklar.

  Ayrıca kürtaj bir doğum kontrol yöntemi değildir diye çığıranlar, çok bir halt bildiklerini sanıyorlar. O kadarını herkes biliyor, kürtaj tabii ki bir doğum kontrol yöntemi değil. Ancak bilmediğiniz bir şey var ki, öyle gözüküyor, hiçbir doğum kontrol yöntemi gebeliği yüzde yüz ENGELLEYEMİYOR. İster prezervatif kullanın, onun yanında ertesi gün hapı kullanın, ya da doğum kontrol hapı vs. Bunların hiçbiri sizin kesinlikle hamile kalmayacağınızı garantilemiyor. İşte bu durumda olur da bir kadın hamile kalırsa, yaşam koşulları o çocuğu doğurmaya müsait değilse, O KADININ VE ÇOCUĞUNUN KÜRTAJ MASASINDA YATARKEN İÇİNDE BULUNDUĞU HAYATİ TEHLİKE, EMİN OLUN O ÇOCUĞU DOĞURDUĞU ZAMANKİNDEN DAHA AZ OLACAK.

  Bir de bu aşırı ahlakçı kesimin kürtaj konusunda şuna cevap vermesini bekleriz: İçinde bulunduğunuz bir binada yangın çıksa ve sizin de kaçmaya imkanınız olsa, beraberinizde aynı odadaki 5-6 yaşındaki bir grup çocuğu mu kurtarırsınız, yoksa masanın üstündeki bir laboratuvar tüpünün içindeki birkaç yüz döllenmiş yumurtayı mı alıp kurtarmayı tercih edersiniz ?

 27. bu kadarı da olmaz yazıktır yaa…sen kendini insan zanneden cani bi kaç dakikalık zevk içinmi bütün bu bedeller..?ama nasıl olsa sen ödemiyosun bedeli demi böyle zannediyosun demi…aldığın her nefeste bin kere ölüyosun aslında…anneliği kutsal biliyorduk …yanıldığımızı anladık ne yazıkki…

 28. Doğmadan hiçbirsey diyemeyiz. bnce dogacagı ana kadar kaderi elimizde ve bnu istedigimiz gibi(gereken-mantıklı-uygun) kullanabiliriz.
  Kendini savunamıyan kisi istesede istemesede özgür deildir bu degistirilemeyen bir doga kanunu

 29. yazık yazık yazık bunu yapanlarada yaptıranlrada söyleyecek bişey bulamıyorum. bu resmen cinayettir.allah katında bunu yapanlarında yaptıranlarında yeri yoktur.yüce allahın verdiği canı ondan başka kimse alamaz.nasıl bir vijdan nasıl bir yürektir bu o bebeği öldürürken hiçmi düşünmediler acaba kendilerini o küçüçük masum bebeğin yerine koymadılarmı? onun yaşama hakkını nasıl olurda izin vermezler bunu yapan ve yaptıranlar kesinlikle insal değiller şiddetle kınıyorum allah kimseye böyle bişi nasip etmesin hepsi bizim elimizde ama bunu yaptıranlar yapanlar bu dünyada cehennemi yaşayacaklar buna inanıyorum yazıkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk günahhhhhhhhhhhhh

 30. gecen sene 9 martta kürtaj olmak zorunda kaldım…..nişanlıyımım hala….ve 1 sene olmasına rağmen bu yükü tasımaya alısamadı yürağim…..suç ise tamamen insanlarda ..ama hayat bazenyasamak istemediğin şeyleri de yaşatıyor sana ….rabbim allahım bizi affetsin …..çok üzgünüm……

 31. bundan 2 ay önce kürtaj yaptırmak zorunda kaldım… =(
  başıma gelmeden önce herkes gibicinayet vahşet yazık ayıp die söylenebiliyordum…çok pişmanım çok acı ama hayat senaryolarını önümüze önceden sunmuyor ki seçme şansımız olsun.. o masaya yatıp sonrasında ki sonsuz boşluğu ancak yaşayan bilir… bebeini tanıyamamak neye benzediğini bilememek kokusunu duyamamak üstelik onun katili iğrenç bi anne olmak ne demek yaşamadan anlaşılmıyor… sadece esma arkadaşımın dediği gibi “rabbim allahım bizi affetsin” diyorum… kimse kesin konuşmasın 😦 rabbim de kimseye düşmanıma bile yaşatmasın…!!!

 32. çok iğrenç çok kanlı yaa nasıl kıyıyosunuz siz bu çocuklara sonrada çöğe atıyolar yaa nasıl kıyarlar nasıl nasıl:@:'( kuzum bnm yaa

 33. Allahım bu ne böyle içim parcalandı yemın ederım nerdeyse ağlıycaktım :((((((

 34. hayata gelmekte bı an olmekte gercekler bunlar ama hesabı unutulmaz

 35. allah belanızı versin
  nası insanlarsınız ya yok yazıkmış yok bilmemneymiş sen kim olduunu zannediosunda bnm haklarıma sarkıosun bu tamamen bnm hayatım bnm fikrim kimseyi ilgilendrmez diende çıkmamış maşşllh, sizi üçkağatçılar sanki yapmıosunuz sorada başımıza dinci kesiliosunuz
  allah belanızı versin
  ben tamamen doru bişi demiorum tabiki acı verici üzücü ama zorunda kaldıın zmn yapman gerektii için sana sunulmuş bi tıp kuralı
  allah belanızı versin…

 36. Gerçekten yürekleri ağza getiren görüntüler.Bir anda gözümün önüne sanki bir katliam görüntüleri geldi.Hepsini bile seyretmeye dayanamadım.

 37. cankorur01@hotmail.com

  İNANILMAZ ….!!!!!!

 38. son pişmanlık fayda wermiyor.allahın werdiği canı allah alır…arkadaşlarımın aklına uydum yaşım daha çok küçüktü,bnde yaptım bir hataydı pişmanım ama son pişmanlık fayda wermio bnm yaptıım hatayı başkaları yapmasın diye uraşıorum aldırmak isteyenleri wazgeçiriyorum.sakın sizde böle bişey yapmayın.ÇOK GÜNAH BU DÜNYANIN ÖBÜR DÜNYASIDA WARR NSL HESAP WERCEZZ

 39. ya kuzum hayatın en kötü şeyi bu olsa gerek nesem allah kimseye göstermesin böle şeleri bu arada bu sitenin sahibini çoq merak ediyorum msn eklermisin konuşalım biraz (crazy_zeynep_17@hotmail.com) lütfen ekle seni çoq merak ediom ok

 40. bakin ordan konusmasi cok ama cok kolay ama insan basina gelice hanyayi konyayi anliyor.ben 19 yasindayim ve bir kaza basima geldi.
  bugun butun interneti taradim ve gerek dini gerekse tibbi acidan su bilgileri edindim.40.gunden sonra bir canli olmaya basliyor.bu evreye gelene kadar yasamsal potensiyeli olan bir doku ve hucreden ibaret.
  Dini acidan zorunlu olunmadikca yapilmamasi gereken bir durum.Ama dedigim gibi 40.gunde artik ruh uflenmeye basliyor ve kalbi atmaya basliyormus.
  ne yapacagimi bimiyorum?buyuk ihtimalle aldiracagiz.cunku allahtan cok erken teshis ettik.daha kiz arkadasim bir haftalik hamile.ikimizde sok olduk.ilac ise yaramamis.
  lutfen birseyler soyleyip beni rahatlatin!
  ben daha ailemden aldigim cep harcligiyla idare eden biriyim.bu kizla ilerde KESINLIKLE evlenecegim ve hepimiz icin uygun sartlar oldugunda cocukta yapacagim ama su an olursa hayatim,ailem,onun ailesi altust olur.
  LUTFEN bana yaparken dusunseydin gibi kirici sozler soylemeyin!
  BU KONUDA INTERNETTE NE VARSA okudum.ve benim durumumda birisi icin bunu yapmanin cana kiymak olmadigini,en azindan erken oldugu icin magduriyetteb dogan dogal bir hak olduguna karar verdim.
  lutfen benim durumum icin mantikli seyler soyleyin! kur’an da bile 40 .gune kadar izin verimis.
  ama inanin basima bu daha gec gelseydi yani is isten gecmis olsaydi 4.aydan ogrenmek gibi emin olun kadarime razi ourdum ve gereken neyse onu yapardim su an o sadece bir hucre ve doku.
  SIZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ?

 41. herkesin iyi dusunmesi gerekne bir konu

 42. slm ben vandan caner gerceten ıcım parcalandı bu nasıl ınsanlık bence boyle serbest olmaması lazım yasaklanmalı kurtaj.ben boyle bı anket duzenlıyecem bana katılmak ıstıyenlerı beklıyorum msnem bu caner-65@hotmail.com lutfen bıra duyarlı olalım gercekten suan bunları yazdıgımda aglıyorum desteklerınızı b eklıyorum

 43. cok acımasızca hiçbir sey bunu gerektirmez asla we asla arkadaslar sızde bu hataya dusmeyın eger bu dunyanızı we öbür dünynızı düşünüyorsanız…..!!!!

 44. Yaşam şartları ( ağır iş koşulları ) ve sağlık nedenlerinden dolayı… düşük yapmış bir anne katilmi oluyor….?????? Ya Kendi Yaşamı ve karnındaki yaşam konusunda seçim yapmak zorunda kalanlar… onlarda katilmi oluyor… Aids taşıyan veya bulaşmış bir anne adayı aids li bir çocukmu doğurmalı yoksa katilmi olmalı… ya nikahsız olması…. nikahsız çocuk doğurmanın günahıda çok büyük… Sonuç olarak tek bir cevap var = yapılan her yanlış bir takım zararlar doğurur ve insanlar kendileri için en az olan ( genelde dünya gözüyle tartılır ) seçerler… bazen aksini seçmeleri onların yaşamınıda çok kötü noktalara getirecektir… uyumayı bırakıp bu duruma düşmüş insanları suçlamak yerine bu tür şeylerin önüne geçmek ve çevremizdeki insanlarada önceden bilgilendirip sahip çıkmak lazım…. OOOOO cani cani diye bağıran arkadaşlar gidin o masaya yatın bırakın aile yapısını ahlakı… işin özüne dönün isteyerek bir et parçası aldırın içinizden görün ne kadar zevk alacaksınız…. bence o yukarıda ki videoda olan görüntü ve masaya yatan hamile kadın arasında fark yoktur acınması gereken kadındır ne içinden koparılanı unutur neden ahiretteki yuku iner sırtından onu o duruma düşüren.. kimdir acaba…. neyse takmayın fazla kafaya varsa bir yanlışınız kendinizi kemirmeyin bu daha yanlış allah affetsin ne bir büyüğüne nede bir küçüğüne düşmeyin bir hataya kalan yaşamınızı düzene koyun…

 45. arkadaslar gercekten bu kadar peşin hükümlü olmaya gerek yok dıye dusunuyorum evet bu gercekten cok talıhısız bır olay ama hic kımse yarın basına ne gelecegını bılemes ve caresızlık ınsanogluna herturlu gafletı yaptırır.bende yasadım yıllardırda aynı vıcdan azabını sankı o gün gbı yasıyorum hemde anneler gununde yasadım bunu..her yıl kan aglıyorum dahada kotusu ne bılıyormusunuz o ınsanın benı su anda ıstemeyısı yok saysısı ortada kaldıgımamı yanayım bılmıyorum arık sadece allha verecegım hesap gununu beklıyorum ve boynum kıldan ınce ama suda bır gercek bu kararı ben erkek arkadsımın yarınlarını düsünerek vermsıtım kesınlıkle ıstemedım ama o şu anda benı resmen sattı ve yarı yolda bıraktı goruntulerdekı kadar reel seyler gormuyorsunuz tabı ama zannetmıoyrumkı unutulcak bısı olsun bu…HATALİSAİD RUMUZUNDA ARKADAS sana seslenıyorum kesınlıkle kurtaj yaptırma ınan bana erkege daha cok gorev ve sorumluluk dusuo bu konuda bana gore o kız suan sen neye meyıllı davranırsan onu kabul eder cok gucsuz oluyoruz cunku zor bı durum canından vazgecmek kolay deıl.buna ızın verme ılerde yasıyacagın vıcdan azabı senı yasatmaz ama benm erkek arkadsım gıbı namus bekcılıgı yapıp sonrda okuz öldu ortaklık bıttı dıceksen onu bılemem.sun kendınde bu gucu buluo olman dogal(yanı kesınlıkle evlencem dıon ya)cunku zordasın dardasın napcagını bılemedgn ıcın bole dıosun ılerde yasayacagın vıcdan azabına izin verme derım …sakın yapmayın

 46. bu arada sevıyesızce küfür ederek ınsanları ıncıtmeye gerek yok yarın sızın basınıza gelmıyecegı ne malum…ustelık evlı olupda yaptrmak zorunda olan ınsanlarda var rıca ederım ınsan gıbı paylasalım duygu dusuncelerımızi.keza herkesın fıkrıne saygı duyuyorum

 47. ……….

 48. ben kürtaj sonrası yaşanan vicdan muhasebesi üzerine bir senaryo yazmaya çalışıyorum. bunun için bu siteye girip, o görüntüleri izledim. şu anda bu yazıyı yazarken ellerimin titremesine engel olamıyorum. ben kök hücre çalışmaları için çalınan ceninlerin hberinden sonra böyle bir çalışmaya başlamıştım. ancak hayal gücümü kullanmaya çalışırken gerçeklerin bu kadar uç noktalara çekildiğini görünce insanlığın gidişatından ürktüm ve titredim.
  bu görüntüler gerçekten insanlık dışı…
  Allah bizi affetsin….

 49. ya insan nasıl kıyar bu yavrucaklara baksanıza o küçücük elleri mini mini atakları düşünsenize doğuğun ao bebeği kucağıa alcaksın dünyada bundan daha büyü sevinç olacakmı olmaz bu kareleri izledikten sonra ne olurs olsun çocuklarım olrsa aldırttırmayacam bua izin veremem şu da var bu şeklide çocukların bu hale gelmesine sebep olan da gayri alhlaki ilişkilerdir %90 bu şeklide aldırtıyorlarmış

 50. ayyy inanamıyorum yaa…bide ben çocuklara bayılırım kıyamadım wallaaa….çok kötü oldum

 51. RABBIM ISLAH EYLESIN SUANDA 12 HAFTALIK HAMILEYIM BEBEGIMI BU HALDE DUSUNEMIYORUM GERCEKTEN GORUNTUYU IZLEMEYE BASLADIGIM ANDA BEBEGIM AKLIMA GELDI COOK KOTUY OLDUM RABBIM BU OLAYI KIMSEYE YASATMASIN KIMSEDE YASAMAK ZORUNDSA KALMASIN ALLAHTAN KORKUN

 52. tam bir vahşet ya ben bebekleri çok seviyorum ve asla evlenince bebeğim olursa böle bi vahşete izin vermem olurmu böle bişey ya sen daha doğmamış bi cana kıyıyosun bunları yapanların allah belalarını versin birkaç dakikalık zevk için bu masumlara kıyıyolar…..

 53. 43 yaşında 1 aylık hamileyim.3 tane çocugum var.bu yaşta ne yapacagımı bilemiyorum.bu yaşta saglıklı bebek olurmu? kimse bana destek olmuyorlar.kürtaj ol diyorlar.şaştım kaldım..acil cevap bekliyorum…

 54. Anneannem 50 yaşında doğurmuştu teyzemi…Üstelik hem de bağda bahçede çalışırken doğmuş…Teyzem hemşire oldu…Gördüğüm en sağlıklı kadındı… Tıp çok gelişti. Gazeteleri okuyorsun. Bir tane daha çocuğun olsa iflas etmezsiniz değil mi? O yaşam orda oluşmuş. Artık geri dönüşü yok. Ne kadar tohum gibi olsa da o da bir canlı…Ne olur cinayet işlemeyin. Bir kiralık katil tutup şu an yaşayanları da dilim dilim doğratabilir misin? Bundan ne farkı var ki? Lütfen…

 55. yazdıkların bana moral oldu.teşk.yazdıklarında haklısın.bana eşimin internette bana okudugunu yazıyorum. gebelikte 120gün önce alınırsa günah olmazmiş 120gün sonra ruh üflendiginden alınırsa günahmış.daha neler, hala kafam karıştı.sizce 120gün alırsa bana günah olurmu?…

 56. sevgili Venüs kimse Allah değil kime hangi zaman ruh üfürülmüş Allahtan başka kimse bilemez… bu nedenle internet veya kim derse desin lütfen mantıklı olun… Ama çocuğu istemiyor da birtakım sorumluluklardan kaçınarak öldürmek için kılıf arıyorsanız o da sizin vicdanınıza kalmış…İnternet yada bilmem ne hoca bu işe mazeret olamaz. Aklınız var vicdanınız var bence elinizi vicdanınıza koyun ve iyice düşünün. O ruhsuz bile olsa her gün gelişen bir canlıdır… Buna ne diyeceksiniz? İnsan bir sineği öldürürken bile eli titriyorken kendi etinden beslenen bir canlıya kıymak bilmem ne kadar vicdan işi?…

 57. lütfen herkesi daha bilinçli olmaya çağırıyorum, bunlar neden oluyor sanki, bilinçsizce yapılan ahlak dışı şeyler, artı nebilim bile bile yapılan akraba evilikleri sonrası sakat çocuk riskini göze almak, ya inanın ne diyeceğimi bilmiyorum bır hayat kurtaracaksa elbette hayırlı ama onun dışında asla tasvip etmiyorum….

 58. tamam belki çok kötü birşey ama mecbur kalanlarda var
  olmaması gerek ama benim fikrim bu duruma sokanlara ayıp……

 59. dün kürtaj yaptırdım. 9 haftalık bir bebeğim vardı. henüz 19 yaşındayım ve öğrenciyim. aşk için imzaya gerek olmadığını her hangi bir kimseyi sevmek için bir şeylerin örneğin evlilik yapılmasını zorunlu bulmuyorum. ne erkek arkadaşımın ne de benim hayatım bir üçüncü kişiyi alacak kadar büyük değildi. bu koşulları yaratan bir sistem ve savunuculuğunu yapan onlarca borazan var. evet ağlayarak gittik kliniğe ama iki kişinin ve yeni misafirin hayatını zehretmeden. kimse kürtaja karşıyım diye çıkıp saçmalamasın. eğer bir bebeğin tüm yaşamı boyunca acı çekmesini ve kendi pisliğinize onu da bulaştırmayı doğru buluyorsanız saçmalayın. ben anneliği yaşadım iki ayda olsa. suçlunun kürtaj değil kurgulanmış hayatlarımız olduğunun farkına varın! manajerliğe de karşı çıkın o zaman koca insanların hayatlarını kurguluyor şirketler ve milyonlarca para kırılıyor. ırakta direnişçilerin hayatları da kurgu üzerine bir amaerikan askerinin disiplinsizliğine bakıyor. ne için bu siteyi yaptınız?

 60. ya bi insan bu kadar kötü olabilirmi_?? cok salaklar yhaa(:(:(::(:(:(:(:(:(:

 61. Allahtan korkun başka hiçbişey demiyorum….

 62. bunu yapan insanlarda vicdan yok bunu yapan herkes kendi zevkine bakıyor ortaya çıkan o masumu düşünen yok nasıl vicdan dır anlamadım ben çok acı bunlar çok…:(

 63. merhaba ben 23 yasindayim ve cok zor durumdayim cikmazin icindeyim lütfen bana yardim edin.ben 11 haftalik hamileyim ve aldirmak istemiyorum cünkü bana kalirsa ben ne pahina olursa olsun yanlizda kalsam bakmaya yinede hazirim,erkek arkadasim aldirmami istiyor ben hayir dedim ve beni birakmakla tehdit ediyor bende git dedim ben yavrumla yanlizda kalirim dedim,ablam arkadaslarim hepisi aldir diyorlar,herkes bi yandan beynimi yikiyor ne yapacagimi sasirdim,istemiyorum kiyamam ben ,allahim napim ben lütfen bana akil vetrin yardim edin.ailemin haberi yok bilseler cok kötü olabilir,karar vermem gerek ya cocuk ailemi terk etmem gerek yada ailem…hayir aslinda buda degil bilemiyorum ne yapim..ben okadar vicdansiz kalpsiz bi insan degilim,dedigim gibi kendim yanliz kalmaya bile raziyim..beni erkek arkadasim terk edecek …imdattt

 64. video cok kötü icim aciyor bakdikca,cok kötü bisey,allah kimsenin baina vermesin..nolur kendinizi iki dakika benim yerime koyun ve düsünün bana lütfen düzgün bir cevap verin,ama düsünün ilk cünkü benim ailemde var,ve erkek arkadasimin beni birakacaginida unutmayin lütfen cok kötü durumdayim

 65. sevgili yakaza, dr.a gittim,dr bana 43 yaşımda dogurmanın risklerini açıkladı,ben senin anneannen kadar saglıklı bebek getirecegimi bilsem dogururdum.dr bana 4,5aylıkken sorun varmı yokmu ozaman belli olacagını söyledi.bu durumda allah göstermesin saglıklı degil ise ben yapayım.videodaki gibi durumada düşmek istemiyorum.ben ne yapacagım?bana kim moral verecek?dahası beni kimler destekleyecek? eşim istemiyor bebegi?beni bu zor duruma düşürene ne demeli.keşke hiç olmasaydı.bu duruma hiç düşmeseydim daha mutlu olacaktım.daha çok yazacaklarım var ama artık yazamıyorum kendimde degilim sanki,kendimi boşlukta hissediyorum.bana yazın lütfen…..

 66. baştan sona kadar izledim bunu yapabilenlerde vicdan denen bir şey yoktur bence hayvan bile yapmaz bunu o küçücük canlının ne günahı var yazıklar olsun sölicek söz bulamıorum

 67. hayatının uzunluğu bir nefes alıp verinceye kdr… aldıgın nefesin ardından verebilecekmsn o nefesi,peki verdigin nefesi geri alabilecekmsn !!! gittiğin yerde bunun bedelini ödeyebilecekmisin…bu acıya dayandın diyelim,ateşin sıcaklıgına dayanabilecekmsn !!! her seferinde yenilenen vücudunun yanışında pişmanlığı hissedebilecekmisin…çok geç oldugunun farkına vardıgın an acının 2ye katlanmasına tahammül edemiceksin…ama farketsende,artık hçbşi farketmicek,değişmicek.günahının bedelini öder herkes !!!

 68. Sevgili Venüs ne olur eşini ikna edemez misin?Bu görüntüleri izletir misin? Eşini tanıyorsun… Nasıl yaklaşacağını sen daha iyi bilirsin… Germeden sıcak bir üslupla kendini ifade etmelisin… Sadece anneannem değil mahallemizde bir teyzede 45 yaşında doğum yapmıştı. Oğlu diğer çocuklarından bile zeki ve sağlıklı. Dr’lar ona da kızmışlardı bu yaşta çocuk olur mu be kadın çok riskli demişlerdi…Annemle doğuma gitti. Orda ebelerde bi sürü laf demişler ama aldırmadı önemsemedi. Ama yine de doğurdu…Şu an Hakan fen lisesini bitirdi istanbulda eczacılık okuyor…

 69. size ordan basit geliyo ama insan sevdikten sonra gözü hiç bişeyi görmüyo sadece onun olmak istiyo ilerisini düşünemiyo hangi parmağını kessen acımaz ama öyle bişeyki çıkmazdasın gitcek yolun yok ailenin başını öne eydirmek istemiyosun

 70. Selamün Aleyküm
  Ya Hakkını Helal Et Işıl Bacım İnan Ne Diyim Cok Cok Üzüldüm Üzülmekle Sana Yardımcı Olunamaz Biliyorum Ama Cok Kötü Oldum..Dilerim Yaradan Yar Yardımcın Olur..
  Seni Düşünmeden Bir Cıkmaza Sokan Bu Erkek Arkadaşına Ve Bu Çıkmazda Seni Yanlız Bırakan O Erkekliğine Yanıyorum.
  Dilerim Cenab-i Hak Hakkında Hayırlısını Verir.
  İnanın Gözlerim Doldu.
  Neden Biz Erkekler Kaburgamızdan Yaratılan Kadınlara Karsı Böyle Saygısızca Ve Duygusuzca Davranıyoruz.
  Selam Ve Dua İle. İnş.

 71. Aileden önce ya senin başın her an vicdan aynası önünde dik durabilecek mi? Her gün aynaya bakarken kendinle yüzleşirken kendini nasıl hissedeceksin? Kendi çocuğunu katleden bir anne ile yüzleşmek durumunda kalmayacak mısın?

 72. On Haziran 4, 2007 at 9:31 pm isil Said: yazılan yazıya cevap
  selam arkadaşım, 23 yaşında olduğunu yazıyorsun ve şu an bir çıkmazdasın.Sana şunu tafsiye edebilirim çalışıyormusun bilmiyorum ama çalışsan bile bu çocuğu doğurduğunda çalışamayacan. Üstelik ailem duyarsa çok kötü olur diyon ve erkek arkadaşaın sana sahip çıkmıyor. Çocuğu aldırmanı istiyor.Bu durumda senin zaman kaybetmeden o çocuğu aldırman gerekir.Ömür boyu o çocuğa acı çektirmemen lazım. Belki sana zor gelebilir ama bu çocuk yarın sana babasını soracak. yada baba sevgisni tatmak isteyecek. Başka biri ile bile evlilik yapsan senin de hayatın kararacak çocuğunda.Bu zamanda yanlız çocuk büyütmek çok zor ve ben hepsinin üstesinden gelirim diyorsan ki buda çok zor çünkü sana sen istemesen bile yanlış gözle bakan çok olacak sana rahatlık vermeyecekler.Hayatını zorlaştıracaklar.Yani kısacası ne yaparsan yap senin için heryol yokuş.En iyisi zaman kaybetmeden daha fazla günaha girmeden çocuk canlanmadan kürtaj olman.Eğer zaman kaybedersen kendini çıkmaza götürüsün.Umarım bu söylediklerim sana kötü bir fikir gibi gelmez.Bundan sonradaki hayatında daha dikkatli olursun.Hiç düşünmene bile gerek yok bir daha çocuk sahibi olamayacan diye bişi de yok. selam ve dua ile. ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN Bundan sonraki hayatında başarılar dilerim

 73. selam tekrar yazdığım yazıyı eğer okur ve benle konuşmak istersen arkadaşım beni bu adreste bulabilirsin. http://www.silaozlemi.com Ben hep burdayım ve seninle sesli konuşup seni ikna edebilir yazda sana daha güzel izah ederim.orda benim nikim @AYYILDIZ@
  Bu yazdığım adres sesli chat sitesidir.Seni orda bekleyecem.İnşallah görüşürüz. Yaşın daha çok küçük
  hayat sana daha neler getirecek bilmiyorsun. Daha yolun başındasın ve sonu iyi olmayan bir yola girmek üzeresin ltfn dikkat et sevgilerimle

  http://www.silaozlemi.com ,da bekleyecem seni

 74. Selam… sevgili Işıl erkek arkadaşın seni zaten terketmiş bence… Asıl olan bundan sonrası. İnsanlara değil sen yüreğinin sesine kulak ver kardeşim… Biliyorumki yaşamasına karar verdiğinde senin için zorlu bir yolculuk başlayacak. Ama herşeye tüm topluma rağmen bir insana can vereceksin… Üstelik bu senin kanın canın… Allah onun da senin de yardımcınız olsun..

 75. bu bır katlıam cınayet

 76. çok etkilendimmmmm

 77. genç anne adayları umarım bu vidiyoyu izledikten sonra sizde bir cinayat işlemesiniz günahı boynunuza geleceğimizin çiçeklerini koparmayalım……

 78. yakaza aycan ve gecemavisi cevaplariniz icin tesekkür ederim simdi 13 haftaya girdim ve doctorlar zaten almiyor yasak diye,bana kamerada gösterdiler ve ben gördüm nasil kimildadigini ellerini ayaklarini kolu herseyi cok tuhaf bir duygu…insanda azicik his kalb varsa kiyamaz ve ben kiyamiyorum iste ,kiysamda zaten almanyada yasak türkiyeye gelmem gerek bu bence cok acimasiz.biliyorum beni cok zor günler bekliyor ama ben bi hatta yapdim dik durmasinida bilmem ögrenmem gerek..yasim kücük olabilirim ama kücüksemde böyle bisey yapmamam gerek eger ben bi erkekle bi iliskiye giebiliyorsam büyümüs olmam gerek.aklim buna eriyorsa büyümüsüm..ben yine adi serefsiz anne olmicam ne pahina olursa olsun o serefsizde beni birakdi ben onun gibi olmicam ve yanliz büyütecem…ben kendi kanim dan canimdan olan biseyi öldüremem…

 79. ya yazık deilmi bu bebeklere kim yaptırıosa allah belasını versin a.q kalmasın ya kendi canınızdan olan birini nasıl öldürebiliyosunuz nasıl çöpe attırabiliosunuz nasıl bi canlının yaşamına son veremiliyosunnuz anlamıyorum yazık ya

 80. bunuyapanı we yaptıranı kınıyorum o mahsun ele avucasıgmaz miniklere nasıl kıyıyorlar hesabını cok agır verecekler vede bunuyapan doktorlara sesleniyorum o paralar sizin bogazınızdan nasıl geciyor yazık sizlere

 81. ben anlamiyorum tabikide zor bisey iyi bisey degil cocuk aldirmak kimse kendinden olan bi cana kiyamaz,bende hamileyim 13 haftadayim ama aldirmayi cok düsündüm daha dogrusu mecbgurdum,kimsenin basina gelmeden lütfen kimse kimseye laf atmasin allah belasini versin gibi sözler,dedigim gibi bende aldiracaktim ama ben karari zor verdim,,cocuga karar verdim ama kaybettdigim cok sey oldu erkek arkadasimi beni terk etdi ailemi..sizce bu cokmu güzel..ama hayat iste neler olabiliyor.ben aldiranlarada karsi degilim cünkü bazen insan keni istemeyerekde mecbur oldugu icin aldirmak zorunda olabilir.bu yüzden bos bosa konusmaya hic gerek yok bence..o insanlar icinde kolay degil…biliyorum bana karsi tepki cok gelecek bu mesajdan

 82. Işıl umarım sağlıklı bir şekilde büyütme imkanı bulursun canım… Eğer Türkiyede olsaydın. Adeta don kişot gibi yel değirmenlerine karşı sefere çıkmış gibi hissedecektin… Almanya bile olsa.. Önünde zorlu bir yol var. Ama avrupada yaşıyor olman sanki biraz avantaj gibi. Allah yardımcın olsun. O adamı düşünmek için bir saniyeni bile harcama. Geriye değil ileriye bakman gereken bir dönemdesin artık… Zaten seni yalnız bırakarak terketmiş bile. Zaten senin de ona karşı sevgi duymadığını ona hitabından anlıyorum, erkek arkadaşım diyorsun… Sevdiğim demiyorsun onu tanımlarken… Zaten sevilmeyi de hiç haketmiyor… Çocuğunu da haketmiyor. O bebek artık yalnız sana ait…Dilerim herşey yolunda gitsin… Dilerim babasından farklı sorumluluk sahibi kendi ile barışık ve sana ömür boyu destek olacak,dünyaya faydalı bir birey dünyaya getirmenin kıvancını yaşayan bir anne olmayı başarırsın… Yüreğim ve tüm dualarım seninle ve bebeğinle olacak… İyi haberlerini bekleyecem…

 83. selam yakaza yazdiklarin cok güzel seyler sana cok cok cok tesekür ederim..ben basaricam buna inaniyorum

 84. çok kötü bişey bu yaa uff içim parçalandı bişi sorcam bozuk paralrı niye koymuşlardı:(

 85. SEVGI DOLU VE MUTLU BIR YASAM ICIN ÖLDÜRMEYIN!!!!DAKIKALIK BIR ZEVKIN ÜRÜNÜ OLAN KÜCÜK SAVUNMASINZ INSANLARI ÖLDÜRMEYIN!!!!BU BIR CINAYETTEN BASKA BIR SEY DEYIL!!!! KATLIAM YAPMAYIN….yasam haklarini almaya kimsenin hakki yok….

 86. this is not the solution!!!

 87. böyle işleri yapanları yaptıranları ALLAH BELASINI VERSİN

 88. gerçekten insanın bakmaya gücü yetmiyor. ben de bi hafta önce kürtaj oldum. fakat istemediğim için değil bebeğim gelişmedi ve bana zarar vereceği düşünülerek alındı. canlanmamıştı ama benim canımdan can gitti. 22 yaşındayım ve bir yıllık evliyim ilk defa hayatın gerçeklerini anladım herşey istediğimiz gibi olmuyo tabiki onların hiç bir suçu yok onları yapmamak anne babanın elinde eksik olan tek nokta ne biliyomusunuz EĞİTİM…. evet benimde bebeğim gitti ve dediğim gibi çok canım acıdı ve büyüdüğümü hissetim. Lütfen günaha girmeyin….

 89. inanamıyorummmmm.şuan ağlamaktan gözlerim şişti.hıçkırarak ağladım.ben bir anneyim.oğlum 1 yaşında.adetim geçeli 2 ay olucak.hamilemiyim değilmiyim bilmiyorum.az önceye kadar hamileysem aldırırım diye düşünüyodum.olamaz böle bişey.yapamam.mümkün değil.allahım ne olur beni affet.öyle düşündüğüm için.evladıma nasıl kıyarım ben?cinayet bu.insanlık dışı birşey.eğer varsan bebeğim beni affet.

 90. arkadaşlar şu görüntüler ben buradan açamadım biri bana da gönderir mi

 91. allahımmm bunu yapanlar insan deil:( çoğuu kaza gurbanı çocuklarr…yüce rabbbim kimsenin başına vermesinn…şuan annem hamilee vee 2 ay sonraa allahın izniylee doğum yapıcak…birann gözümee kardeşiminn o anı geldii…yazıktırr günahtır..ALLAHIN VERDİĞİ CANAA SİZ NASIL KIYARSINIZZ…BİRAZZ İÇİNİZDEE İNSANLIK VARSAA..ALLAH KORKUSU VARSAA…BU HATAYII ZORLAA OLMADANN NOLURRRR YALVARIRIM YAPMAYIN 😦 😦 NİL_TOLGA 😦

 92. 7haftalık hamileyim,evli değilim..sevgilimle güzel giden bir ilişkimiz var .. ama bu cocugu aldrıcaz içim coka cıyo..bunu anlatamam..3haftadır hamıle oldugumu bıle bıle gezıyorum..erkek arkadasım evlenelımd eseydı işimi gücümü bırakıp evlenırdım ..meya sektöründe calışıyorum oldukça da ıyı bır konumda calışıyorum..ama herşeyi silerdim..o kadar kötüyüm ki birazdan gidicem ve bebegımı aldırıcam..hiç istemıyorum ölsem daha iyi..yolda bırını görsem elını uzatsa kaçar gişderim bebegıme annelık yaparım..allah bana bunun cezasını ölümle verır inşallah..

 93. aldırmak çok zor kendı ellerımle bebegımı öldürücem … ben böyle bırı degılım ama mecburum..bebegımı aldırtıktan sonra erkeka rkadasımla ilşkimi de kesmeyi düşünüyorum.. böyle bi dönemde hassas oldugumu bıldıgı halde benım üstüme gelıp dun kavga ettık.. var mı böyle vicdan ya…

 94. izlerken ağladım ve hemn kapattm dayanamadm sonunu görmedim görmekte istemem bu nasıl ana bir ana evladına kıyabilirmi yaa vicdansız bunlar ne olursa olsun o çocuğunda yaşamaya hakkı var ona bu hakkı anası vermedi ki tekrar o alsın!!

  YAZIKLAR OLSUN!!!!!

 95. Arkadaşlar ben bunun buraya ne amacla konulduğunu anlayamadım. Ama buradaki yorumlarınız bana hiç inandırıcı gelmedi. Burdaki bir çok bayan yasak bir ilişki yaşadığı zman eğer çocuğu dünyaya getirmek istemiyorsa kürtaj yaptırmak zorunda bu böyle biliniyor. Lütfen irenmeyin sadece gercekleri görün yasak aşk yaşamakla bir cesaret gösteriyorsanız bunlarıda izlemeye cesaretiniz olsun hadi eyvalla.

 96. birakin ya allah askina bu cinayet herhalti yiyorlar sonunu düsnmüyolar ne günahi var bunlarin onlarin dacani var ruh girdi bedenlerine bune ya…bunu yapanlarin allah bin kat belasini versin yazik degilmi..bunu yapmadan önce düsünmezler.zevk icin herhalti yerler.adiler.acayip sinirliyim haaa

 97. erkeklerle düsüp kalkmasini iyi bilirler öyleleri sonra doktora kosarlar hersey bitti oh ne güzel vallaa..ama öbür dünyada var unutmasinlar serefsizler…bu vicdana sigarmi yaaa günah degilmi yazik degilmi eli ayagi herseyi var nasil kiyarlar katiller biseylere merakliysan tedbirini al cana kiyma

 98. aldirma kardesim o rizkiyla gelir tekde bakarsin kiymanevar cocuk bakmakta düsünsene yane tatli oluyolar nasil kiyarsin hemde izledigin halde yapma cokk günahh ölmekde kolay degil allah cektirir sana yapma

 99. bide paket yapar gibi atiyolar cöpe one yaaa
  insan biraz merhametli olur ayyy yavrum yaaa kafasi falan hep büküldü resmen katladilar bebegi yaa bebk diyorum öldügünde canliydi insandi yasiyodu
  ayy nediyecegimi bilmiyorum sok oldum yalvariyorum burdan herkese kiymayin bebeklere yaa
  lütfen yasasinlar ya yapmayin yada kiymayin

 100. “Yoksulluk korkusuyla çocuklarinizi oldurmeyin. Onlari da sizi de biz riziklandiriyoruz. Kuskusuz onlari oldurmek cok buyuk bir gunahtir.” (17:31)
  ”Iste bu yuzden biz, Israilogullari uzerine sunu yazdik: Kim bir kisiyi, bir bir kisiye karsilik yahut yeryuzunde bir fesat sebebiyle olmaksizin oldururse, insanlari toptan öldürmüs gibidir “Bosanmis anneler, cocuklarina tam iki yil bakabilirler (emzirebilirler)……” (2:233)

  Kurtaj cinayettir EGER ki bu eylem annenin hayatini tehdit eden bir durum olmaksizin, gebeligin ilk 3 ayindan sonra gerceklestirilmisse… Kurtaji ne ogutluyor ne de oneriyorum, ama inaniyorum ki ensest ve tecavuz gibi sancili kosullarin kurbanlari olan insanlar icin bir secenek olarak goz onunde tutulmalidir.

 101. içime fenalık geldi seyrederken sölicek hiç bişey yok Allah bunu yapanları bildiği gibi yapsın oda canlı onunda canı var kim ne desin bunu yapmak doğru değil Allah’ın verdiği canı ondan bşka kimse alamaz Allah onları bildiği gibi yapsın bunu yapanları ve yapılmasına izin verilenleri…

 102. bu haltı yerken zamanında düşünmezler ama kürtaja gelince nolcak ki allah nasıl biliyosa öle yapsın bunu yapanları yazık yazık utanın be nasıl kıyarsın o canlıya ”kendi ellerimle bebeğimi öldürcem” diyosun yapma ozaman yazık değil mi yağmasını bildin doğurmasını da bil o zamn allah sana bi can vermiş snde onu yaşat ne kadar büyük günah olduğunu bilmiyosun galiba…canlı o canlı düşün bi senin öle kolunu bacağını kesseler nolur???

 103. ben bundan 1 sene önce erkek arkadaşımla beraber oldum ve hamile kaldım benim hamile olduğumu öğrenince benden ayrıldı kürtaj olucaktım ama yapamadım daha sonra bulunduğum semtten uzaklaştım ve bebeğimi dünyaya getirdim okadar tatlı bişeyki iyikide onu dünyaya getirmişim insanların bana ne dedikleri önemli değil ben mutluyum ve evlenmeyi düşünmüyorum ailem daha sonra gerçeği öğrendi beni istemediler ama olsun ben içimdeki bi varlığa kıyamazdım sonunda ölücek bile olsam onu yine dünyaya getirirdim şuan bebeğim 2 aylık ve onu çok seviyorum ve ömrüm yettiğince bebeğimin yanında olucam arkadaşlar bu vahşete toplum olarak izin vermeyelim ne olur o masumlara kıymayın

 104. ya bi insan bu kadar mı acımasız olur insan kendi canından olan bi varlığa nasıl böyle birşey yapar aldıran herkesin suratına tükürmek gerekir ALLAH hepsini ıslah etsin insan olan bunu asla yapmaz eğer azcık yüreği varsa zaten kendi canından olan birine kıyamaz…

 105. sevgili genç kızlar ve anneler yapıcağınız bu şeyin sonuçlarını önceden düşünün dünyaya getireceğiniz o minik bebek kimbilir sizin hayatınızı ne kadar olumlu bir yönde değiştirecek.böyle bir şey yapacak olursanız kendinizi değil o bebeği düşünün

  • ayla duman bı konuda yardımınıza ıhtıyacım var

 106. yemin ederim gördüklerime inanamadım boyle şey olmaz sonuna kadar seyredemedim bu insanlar bunu nasıl yapabiliyor aklım almadı allah kimsenin başına vermesin ama verirsede bu bece bi katliam ancak bu soylenebilir çok uzücü yani kelimeler yetersiz kaldı nediyebilirimk
  bunun hesabı benceverilemez çok günah olduğunu düşünüuorum umarım kimse yapmak zorunda kalmaz

 107. lan şerefsiz
  kadın
  ne istedin yaf çocuktan madem istemiyodun nie yaptın kısınım

 108. inanamıyorum!!!!!!!!!görüntüleri izlediğim ilk 2-3 dakika şoka girdim ellerim başımda ağlama krizleri geçirdim ama faydasız……
  bundan 4gün önce aynı olayı bende yaşadım,inanın hiçbirşey dışardan gözüktüğü gibi deil.Bende son derece inançlı bir insanım ama 40.güne kadar izin verildiği rivayetlerini bende internette araştırıp okumuştum.insanın sevdiği bir insandan kendi canından kendi parçasını aldırıp yok etmesi korkunç.HİÇBİR LÜGATTA BU ACIYI İFADE EDİCAK bir kelime YOK OLAMAZDA. ANNELİĞİN VE GÜNAHSIZ BİR BEBEĞİN HAYATI SADECE 10 DK SİLİNİYOR ÇOK YAZIK RABBİM BÜTÜN YAŞAYANLARI AFFETSİNNN 😦

 109. GERÇEKTEN İNANMASI GÜÇ İZLEMEYE BAŞLAYABİLMEK VE DEVAMINI GETİREBİLMEK VİDEONUN LÜTFEN KIYMAYIN ONLAR BİR CANLI ELLERİ BACAKLARI KALPLERİ VAR ONLARIN DAHA BEBEKLER SAVUNMASIZ KONUŞAMAYAN MELEK ONLAR LÜTFEN YAPTIĞINIZ İŞLEDİĞİNİZ GÜNAHLARIN BEDELİNİ ONLARIN CANLARINI ACITARAK ÇIKARMAYIN.HAYATTA HERŞEY OLABİLİR HER ACI YAŞANABİLİR AMA YAŞADIĞIMIZ GÜNAHLARI BAŞKALRINA MAL EDEREK DEĞİL.DAHA KÜÇÜCÜK BİR BEBEKKEN VERİR ALLAH U TEALA O ANNE ŞEVKATİNİ SEVGİSİNİ BİZ ANNELERE VE ANNE ADAYLARINA BU ŞEVKATİ KÖRELTMEYİN İÇİNİZDE…

 110. işte öle sandığınız gibi basit değil hiçbişi vicdansız diosunuz yazıklar olsun diosunuz insan değil bunlar diosunuz da unutmayın bunu gözyaşları içinde mecbr olduu içinde yaptıranlar var böle saçmalamayın burda yaşamayan bilmez bilemez anladınızmı saçma saçma konuşuosunz çoğunz bi düşünün sizin başınıza gelse neyapardınız doğururdum demek kolayy ama hayat zor
  hele birde türkiye deysen hepten zor…
  ANLAYANA

 111. araf filmini izleyen var mi? :S

 112. S.A.,
  İyi yaşamı yada kötü hayatı biz vermiyoruz onu Allah verir. Kürtaj için gördüğüm bazı görüşleri okuduğumda gerçekten ürperdim. Arkadaşlar bir dilenciyi yada yoksulluk içinde yaşayan insanları yoksul olup acı çektikleri için onlara iyilik olsun diye öldürmek ne ise kürtaja ılımlı yaklaşmakta odur bence, Kürtaj Hali hazırda hayatta olan, bedenine can verilmiş bir varlığı bilerek ve isteyerek katletmektir. CİNAYETTİR…

 113. yaşamak herkezin olduğu kadar o küçüçük bebeklerinde hakkıydı.Bir erkek olarak video yu sonuna kadar izlemek işkence oldu bu görüntüleri izleyen hangi bayan kürtaj yaptırmak ister bilmiyorum ( firari001985@hotmail.com )

 114. allah herkesi doğru yola ıletsin genc kardeslerım lutfen böyle hatalara düsmeyin allah hepimizi korusun ınsallah ALLAH.a emanetolunuz kardeslerim

 115. bunlar bır dehset nasıl ızledım bılmıyorum basıma agrılar gırdı cooooooook uzuldum dehset dehset baska bırsey dıyemıyorum ALLAH affetsın selamun aleykum kardeslerım

 116. korkunc bır cınayet BASKA BIRSEY DIYEMIYORUM cok üzüldüm yazık

 117. DEHSETUL VAHSET BU ……………………………..

 118. napyon lan akif

 119. bu konu bizi aşar
  ama yınede sakat dogmayacaksa yasamalarını tercıh ederdım
  demekkı gıdıp gelirken bır kez daha düşünmemız gerekıyo
  HEY KADIN MİLLETİ SİZE DİYORUM
  ÖNLEMINIZİ ALIN ERKEKLERE BIRKMAYIN!!!

 120. böyle annelerde varya bide anne sıfatını nasil kendilerine yakıştırıolar vallaha yuhhhhhhhhhhhhhhhh diyorum.kalpsizler sizi.

 121. HERKES HAKLI BU KONUDA KENDİNCE NEDENLERİ VAR VE BEN HAMİLEYİM BUNU KENDİM İÇİN DEĞİL SEVGİLİ İSTEDİĞİ İÇİN YAPICAM VE SONRASINDA ONUN HAYATINDAN CIKICAM HIC DONMEMEK ÜZERE BUNA MECBURUMMM

 122. BİLİYORUM SUAN VERECEĞİNİZ TEPKİLERİ ANCAK SADECE SUNU BİLİMENİZİ VE BENİ ANLAMANIZI İSTERİM HAYATTA SAHİP OLMAK İSTEDİĞİM TEKŞEY BİR ÇOÇUK ANNE OLMAKTI 21 YAŞINDYIM VE BENDE BİRGÜN ÖLECEĞİMİ BİLİYORUM ONA YAŞAMAK İÇİN FIRSAT VERMEYİ HERKESTEN ÇOK BEN İSTİYORUM AMA NE PARA NEDE BAŞKA BİŞEY DEĞİL BUNU YAPMAMIN SEBEBİ SEVDİĞİM İNSANIN AİLESİ VE SEVDİĞİM İNSANIN CESARETSİZLİĞİ TEK BASIMA ONU YAŞAMAMADA İZİN VERMİYOR BELKİDE BU CUMA KÜRTAJ OLUCAM YAŞAMIN DOLU DOLU ANINI ONA YAŞATAMADIĞIM İÇİN ŞİMDİDEN COK ÜZGÜNÜM BENİM MELEĞİM HEP AMA HEP AKLIMDA KALICAKKKK ÇÜNKÜ O BENİM İLK ÇOÇUĞUM OLUCAKTI SİMDİ BİRİLERİ ANLATSA ONA BUNLARI YADA BOŞVER BİLMESİN EN İYİSİ OOO…….

 123. Arkadaşlar bir 0ğlum var 2 yaşında ona bakamk için işten çıktım daha kendimizi yeni toparladık ve ben 1 yıldır spiralle korunuyordum ama öğrendikki 2 gün önce hamileyim ama bu benim bu çocuğa bakacak ne gücüm nede durumum var o yüzden ben bu seçeneği değerlendereceğim kimse hayatta net ve kesin konuşmasın ayrıca bütün korunma yöntemleride 100 de 100 değilmiş bunu öğrenmiş olduk allah affetsin

 124. vicdaaaan diyyyoooom baskaada bişy demiyoooorm alaaah gorüüyoooo biliyooo allah islahh etsiiin

 125. Düş de gör die boşuna dememişler ..Acaba hanginiz böyle zor bir durumda kaldınız ?? ben de böyle bir durumdayım .. İçim acıyor resmen napıcam diye ama beraber yaptığın insan şimdi ardına bakmadan çekip gidiyor..Kabul etmior bebeği .. Napıcaksınn ??? söleyin ne yapmalı ???

 126. ailemi bırakıp bebeğimle kendime yeni bir hayat kurmaya çalışsam kolay olucak mıı ?? hiç sanmıyorum…ki yaşım daha 19 …Çok korkuyorum kahroluyorum kendimden nefret ediyorum …..

 127. böyle bir canilik olamaz ya…yemin ederim ağladım,içim parçalandı.

  inanmaycaksınız ama İNSANLIĞIMDAN utandım.

 128. bunu yapanlar insan değil şerrefsisin önde gideni bir insan nasıl olurda kendi canına kıyar günümüzde büssürü insan bir evlat için yapmadığı baş vurmadığı yer kalmıyo bu şerefsizler nasıl oluyorda canına kıyıyor allah belanızı veersin rapbim size bir emanet vermiş onun kıymeetini bilin sizinyerinde olmak isteyen çok insan var ben 1 sene önce doktor hatası yüzünden yavrumu düşürdüm kürtaj olmak zorunda kaldım çünkü benim hayatım teğlikedeydi yavrumda içimde parçalan mıştıve ben hala kendimi toparlamış değilim ve o benim ilk bebeğimdi oyüzden tekrar söylüyorum size verilenin kıymetini bilin allah aşkına yapmayın günahtır yarın hesabını veremezsiniz

 129. yalan söyleyene 1.000 ytl ceza

 130. Arkadaşlar, bu video yasal süreyi aşmış, hatta uçmuş bir video. Yasal olan 10 haftalık süreci aşmış kürtaj görüntüleridir. Hele videonun sonundaki çocuk 5-6 aylık belki daha fazla. Evet bazı durumlar varki, kötü yada daha kötüyü seçmek zorunda kaldığımız zamanlar. Allah herkesi affetsin…
  Gerçekten zor..

 131. evet bende yaptım ama sizden ricam insanları yargılamayın inanki bende kürtaj olmadan önce neler diyordum neler insanın başına gelince anlıyor video yu bende izledim ve saatlerce ağladım ve yaptırdığım günden beri ağlıyorum ALLAH beni ve yaptıranları affetsin ve inşallah hiç kimsenin başına gelmez gerçekten ZORRRRRRRRRR.

 132. ben3 çocuk annesiyim bir tek birde ikizlerim var ağlaya ağlaya sonuna kadar seyrettim ki hiçbir zaman bu yanlışa düşmiyim diye. ha8 yaşındaki oğlum ha bu filmdekiler hiç fark yok bence hemde hiç katillik,canilik bunların hesabı nasıl verilir,aslında verilemez yazık ya günah çocuklarımı zor şartlarda büyütüyorum ama yinede bidaha hamile kalsam asla aldırmam sevgimle büyüyo o çocuklar herşey para pul diilki yukarda yazançaresiz kız rumuzlu bynı çok takdir ettim ailede kocada sevgilide biyere kadar şuan elinde çok harika bir hazine var ve emibim büyük allahım onu öyle bir ödüllendirecektirki o bile şaşıracaktır.çok doğru bir karar vermiş allah yapanların içine birazcık vicdan versin gerisi boş böyle bir vahşetin bahanesi olamaz.kimse kusura bakmasın bi kulpta bulmasın.

 133. nolur yapmayın kıymayın bu masumlara sizin günahınızın bedelini bu minik canlar hiç ödemek zorunda diil ya bu haltı yemeyin evlenmeden yada alınabilecek bütün önlemleri alın ya kıymayın hiçmi vicdanınız sızlamıyo yok erkek arkadaşım terkedicek yok kocam istemiyo yok anam babam bilmiyo bunlar bahanemi ya allahın verdiğini istemezseniz allhtan nasıl bişey istemeye yüzünüz olucakinsanlığınızdan utanın bence çünkü siz KATİLSİNİZ

 134. katilsiniz demek ne kadar kolay… bız bı hata yaptık en zoru sızın vıcdanınıza muhtac olmak sızın telkınlerınızı beklemek oldu… o gunahı cekmek o yuku tasımak kolay deıl… hata yaptık ve bosver uzulme hallederız dıyen babalara denk geldık… ve cekıp gıdemezdık aılemız vardı…gucumuz yoktu… kınamak yerınde destek olmayı deneyın bence…cunku bız o koltuktan kalktıktan sonra yenı bır hayata basladık gozu yaslı zor yuku agır….

 135. merhaba ben19 yaşında anne oldum ve oğlumu büyütene kadar çok zorluk çektim çünkü kendim çocukken çocuk büyüttüm eşimde fazla yardımcı olmadı ama bu vahşeti ağlayarak izledim ve şimdi diyorumki eğer 10 çocuğum olsa 11. sine hamile kalsam yine zorluk çekeceğimi bilsem asla asla asla bu cinayeti işlemem inşallahda bunu yapmaya hiçkimse mecbur kalmaz

 136. Allahim bebegimi aldirmayi düsündügüm icin sen beni affet.bende 19 yasinda anne oldum ikincisini ögrendigimde ilki daha yürümemisti aldirmaya gidecegim gün vazgectik allahim iyiki vazgecmisim bende böyle bi cinayet isleyecekmisim cocuklarimi cok seviyorum.

 137. ben kurtaj yaptıranlara ınsan demıyorum. onlar daha anne karnında melekler yaa:( bu dunyada onları kımse cezalamdırmıyor ama obur dunyada nasıl cezalandırılacaklarını hıc dusundulermı? bence bı dusunsunler hıc ölmek ıstemezler. onlar katil ve bu katıller gun gectıkce cogalıyor. rabbim onları nasıl bılıyorsa oyle yapsın.

 138. inanmıyorum bu bir vahşet ya tedbirini al yada sonu bu şekilde olmasın yazık degilmi insanlıgımdan utandım desem yeridir bunu yapanlar sorumlusu olanlar can vermeleri bile zor olacaktır ahiretlerini tahmin bile edemiyorum

 139. bencede insan degillerrrr

 140. bence hiç birşey değiller…..

 141. DENİZZZZZZZZ!!! yazında düşte gör demişsin haklısın belki kendince allah göstermesin düşmeden kimse bilemez ama zaten önemli olanda yaşanmadan bilincinde olmak deil mi sence, herkes bazı şeyleri(yaptığı hataları) yaşadıktan sonra ders almasını bilir,önemli olan yaşanmadan hayatta gördüklerimizden ders alıp hayatımıza yön vermemiz lazım ama yanlış anlama seni kınadığım için deil bu sözler senin yerinde allah göstermesin kardeşimde olabilirdi!!! 😦

 142. bunu ne rezaletır resmen cınayettır bu mademkı ıstemıyorsun korunmasını bıl bel be kadın 2 dk zevk ıcın bır ınsanın canına kıymaya hakkın yok senın dıyer katıllerden ne farkın kaldı kı
  cenabı ALLAH sana boyle bır guzelıyı nasıp etmıs senın bu cana kıymaya hakkın yok
  allaha havale edıyorum sızlerı bu cınayetlerı ısleyenlerı

 143. ya allahınızı seversenızı Benım basıma Bu olay geldı Ama daha bellı deıl ınanın Sırf Kurtajı arastırırken bu sıte cıktı karsıma benım kız arkadasımla Cİnsel Bırlıktelık olmadan surtunme yoluyla oldu Odumuz patlıordu sıtede bu video yu ızleyınce odum koptu tıtredım ya…Yaa olucek ıs deıl yemın ederım fıyatına dahı baktım en ez 250 en fazla 1000 ytl 18+ olman yeterlı

 144. yazık ya nasıl kıyıyolar onlara…

  valla izlerken çok kötü oldum… 😦

 145. kimse bunu yapmak zorunda kalmasın……….

 146. bendede program yazılımı var her gün dosya yazılımın dan izliorum ve amerika kin ve nefretten başka hiç bir şey beslemez oldum elimden gelse bir kasık suda bocam ama izin versinler savaş başlatalım destek veren ler vardır ne bu amerika yaw kahrolsun hergün bu video yu dusunuorum sinirlerim gerilior
  lanetolsun yaw kim bunu yapan
  ozamanver.sitemynet.com
  site
  adresim

  mahmut_246_@hotmail.com msn adresim

 147. ben 17 yaşındayım ama buu annelerı anlıyamıyorumm nasıll ALLAHIN verdıgı cana sızz kıyabılırsınızz bunun cevabını beklıyorum

 148. ben simdi 23 haftada hamileyim allah bana bagisladi,ama neler cektim,ve aldiranlarida suclamayin,bazen insan istemeyerekde aldirabiliyor,mesela bendede olacakti ben almanyadayim hamile kaldim bi hata yaptim ve beni erkek arkadasim terk etti bu cok zor,aileme söyleyemedim ne yapacagimi sasirdim ama sonucda söylemek zorundaydim,bana cok baski yapildi ailem ve o serefsiz adam tarafindan,almanyada 12 aftadan sonra almadiklari icin türkiyeye yoladilar vebi,türkiyede 10 AFTAYA KADAR ALIYORLARMIS;AMA MALESEF TÜRKIYE OKADAR BERBATKI benim 13 haftalik bebegi alacaklardi,ama ben doktordan aglayarak kacdim yapamadim,o bebegi ultrasolda kimildarken gördüm benim canim benim kanimdan parmaklari bilene belliydi,buna vicdanim el vermedi,ne olursa olsaydi beni öldürselerdi red edselerdi yinede kimse alamazdi bu bebegi benden,suanda cok mutluyun yanlizim yani beni terk etti ama olsun icim rahat.4 ay sonrada bebegim dünyaya geliyor erkek cocugu cok cok cok mutluyum…
  allah kimsenin basina böyle bir durum vermesin ve bu yüzden aldiranlari suclamayin ne durumda olduklarini kimse bilemez belkide aile baskisindandir.

 149. Sevgili Işıl
  Allah yardımcın olsun… Gerçekten gücüne hayran oldum.. Herkes senin kadar mücadeleci olamayabiliyor. Elbette kınamamak lazım…Herkes aynı güce ve yaşam koşullarına sahip olamayabilir…
  Senin ve bebeğin için yaşam zor olacak ama o kadar da anlamlı ve derinliği olan bir yaşam olacak… Bazı insanlar kendini alkışlayacaksa yaşamının sonunda sanırım sen onlardan birisin… Bebeğine ve sana mutluluklar diliyorum…

 150. bende izledim. ama ben sizin gibi düşünmüyorum cok zor durumda olanlarıda göz ardı ederek konusuyorsunuz.kürtaja karşi degili(birbucuk aydan buyuk olmayanlara)Bunu dedim gibi ancak yasayanlar bilebilir.Sizden ricam yorumlarınızı lutfen cok düşünerek yazın ki belki bigün sizde bu durumda kalbilirsiniz.kürtaj günah ama onu dünyaya getirip bakamamak dahada günah degilmi?

 151. bence bu yorumları yazanlar tekrar tekrar düsünsün.hanginizin basına geldi ki bu gune kadar.basına gelen bılır basına gelen yasar ve bunu yaptırmak zorunda kalır. mecbursa yaptırsın ama daha canlanmadan lutfen kalbimizle hareket etımızde istemeyız ama mantımla hareket etseydim bende yaptırırdım inanin

 152. boyle kısıler ınsan olamaz dunyada okadar cok cocuk sahıbı olmak ısteyen aıle varkı ama bunların yaptıkları ınsanlık dısı bı davranıs bunları yapanlar ınanın katıl ınsan cocuguna nasıl kıyar TEK KELIMEYLE BUNLAR INSAN OLAMAZ

 153. irmak su bence senin yasin daha kücük aklin ermiyor bazi seylere,insan yasamadan böyle biseyi baskalarini suclamamali,sen nerden bileceksin hangi sebeden yapti,belki kendi istemeyerek zorla yaptilar yada yapmak zorunda kaldi,tabiki hic kimse isteyerek kendi canindan oldan cana kiyamaz…

 154. allah kimseye böyle birsey yasatmasin cok kötü oldum benim 1oglum var allah canina uzun ömür versin.söyleyebilecegim tek sey 10tane cocugum olsa 1tanesine kiyamam.bazi anneler sakatti o yüzden kürtaj yaptirdim diyo,kesinlikle katilmiyorum cünkü dogduktan sonrada sakat kalabilir o zaman napicaksin aticakmisin veya öldürcekmisin.allah vijdan versin ne diyeyim

 155. bende cok karsiydim aldranlara….. HAYAT OYLE ACI SURPRIZLERLZ DOLUKI KIMSE KIMSENIN NE CEKTINI BILMEZ… YINEDE KINIYORUM OYLE INSANLARI

 156. yazar can koruroğlu

  enteresan ibretlik bir olay

 157. sizz öncee sikişinn ondan sonra anldırınn ohh ne ala memlekett ibneler bee bü türkiyede böyle hayvanlar damı yaşıyo yaa

 158. ANNNE olamak nekadar ğüzel bir duygudur lütfen endi evladını öldüren insanı izledinizde televizyonlarda nefret ediyorsunuz peki canından bir parcayı aldırırken vijdanın sızlmıyormubu canbize emenet evlat larda analara emanet kendi evladını öldüren kişi olmayın evlat hasretiyle yanan nece insanlar var ama bizler kürtaj yaptırıyoruz LÜTFEN EVLAT KATİLİ OLMAYIN RIZKI VEREN ALLAH

 159. 21 yaşındayım ve çok sevdi,m hamile kaldım yattım kalktım allahıma şükrettim bebeğim bir an evvel sağlıklı bi şekilde doğsun die ama evli olmadığım için annem ve erkek arkadaşım bir olup 3.5 aylık bebeğimi aldırdılar alan doktoru şikayet edicem yarın sağlık bakanlığına nolur böle doktorları şikayet edin ve böle cinayetler olmasın daha fazla analar ağlamasın… kızılayda dr.abidin bağcı dr.irfan tarhan..tunalıda dr.yaşar 61/1 de

 160. öncelikle selam bende kürtaj olmak icin bilgi toplarken bu video ya rastladim suan aklim karisti alak bulak oldu bir can na kiyamak cok zor bir karar ne diyecegim bilmiyourm ne yapmam gerekir onuda bilmiyorum ii günler herkeze

 161. lanet olsun… bunu yaptırmak zorundayım…

 162. merhaba daha önce kürtaj yaptırmıs bayan arkadaslar kız arkadasım suan 33 gunluk hamıle hesaplarımıza gore ve mecburen bunu yaptırmak ıstıyoruz istanbul veya kocaaelide oturan arkadaslar varsa yardımcı olabılırlermı doktorun özenle secılmesı gerektıgını bılıyorum yardımcı olursanız sevınırım terapi41@hotmail.com mail atarsanız doktor ısmı yerı gıbı gerçekten cok yardımcı olursunuz

 163. bence kimse isteyerek bişey yapmaz tamam insanın canını almak felaket dercede korkunç ama ya sonu…yani çocuk doğduktan sonra bundan sonrasının hesabı daha büyükolmaz mı???en güzeli ve iyisi korun kardeşim ya teknoloji gelişti ne can alalım nede alıralım…herşey benim herşey bizim elimizde…yapmayalım lütfen

 164. ahhhhh be neden kürtaj yapıyorlar onlarada yazık değilmi:(:(:(:(

 165. slm Forumdan anlayan arkadaş yetkide vericem butlaka görüşelim know_all_oqan@hotmail.com

  http://Www.ForumBizle.Com

 166. BUNLARIN HEPSİ İMAN EKSİKLİĞİNDEN OLUYOR.GERÇEKTEN DİNİNİ YAŞAMAYA ÇALIŞAN Bİ İNSAN GÜNAH OLDUĞUNU
  BİLİR KENDİNİ YENER VE BU İLİŞKİYE GİRMEZ SONUCUNUDA ÇEKMEZ.ZATEN GÜNAH OLAN HERŞEY BİZE ZARAR VERDİĞİ İÇİN GÜNAHTIR.GÜNÜMÜZÜN EN TEHLİKEKELİ VEBASI OLAN ZİNA BU GİBİ VİCDANSIZLIKLARA SÜRÜKLÜYOR.EVLİLİK DIŞI OLSA BİLE KESİNLİKLE KÜRTAJ YAPILMAMALI.RESMEN Bİ CANA KIYILIYOR.ZATEN EVLİ OLUPTA ALDIRANLARA BİŞEY SÖYLEME GEREĞİ BİLE DUYMUYORUM.NERDEN BİLİNEBİLİRKİ BELKİ O BEBEĞİN İLERİSİ KÖTÜ OLMİCAK.SEN YETERKİ PİŞMAN OL TÖVBE ET.EMİNİM RABBİM Bİ KAPI AÇICAK KENDİSİNE AÇILAN ELLERİ BOŞ ÇEVİRMİCEKTİR.SİZDE EMİN OLUN.DÜŞÜNEREK HAREKET EDİN ŞEYTANA VE NEFSİNİZE YENİLMEYİN.O GÜNAHI NE BU DÜNYADA NEDE AHİRETTE KALDIRAMAZSINIZ.ALLAH HİDAYET VERSİN ŞEYTANA VE NEFSİMİZE UYDURMASIN DOĞRU YOLDAN ŞAŞİRTMASIN İNŞALLAH.

  GÜNÜMÜZÜN EN TEHLİKELİ VEBASI OLAN ZİNA BU GİBİ VİCDANSIZLIKLARA SÜRÜKLÜYOR.EVLİLİK DI

 167. ben videoyu seyredemedim sebep ne ola?

 168. Bu kürtaj islemi 9. haftadadir

 169. allahım affet çünkü mecburiyet

 170. evlenecektik kesin di mecbur du cok seviyorduk birbirimizi annesine daha onceki evliligimden cocugum oldugunu soylememizi istemedi zamani gelince dedi ben dayanamadim annesine soyledim o da oglunun beni birakmasini istedi ben fransaya donerken bana senden asla vazgecmicem dedi ama fransaya dondum hamile oldugumu ogrendim soyledim olmaz dedi biz yapamayiz annem herseyim kurtaj ol dediben istemiyorum kurtaj olmak istemiyorum napmaliyim yardim edin bana tek basima buyuturum ama ailem ne der herkes ne der

 171. slm ayse bende senin yasadin bir seyin benzerini yasiyorum su an, ama benim beraberlik im 1,5yildir surmekte ben ayrildim esimden iki cocuk um var beraber oldum kisi hic evlenmemis cocuk sahibi olmayan biri ve hamileysem ki oda bende bir bebek istiyoruz bazen yersiz korkularim olsada bir bebek dunyaya yeniden getirme gucunu kendimde bulabiliyor,önemli olan benim kendime guvenim,bence bir bebek dunyaya gelcekse kisi sadece kendini dusunmeli senin psikolojin önemli,baskasin in deil eger sen kendine guveniyorsan,babasiz bir cocuk duyaya getirip zorluklairna katlana bilcene eminsen,sorun yok demektir millet ne der yada baskasi ne dusunur bence önem li deil,unutmaki bende iki cocuk annesiyim ve bir kere kurtaj oldum,kendimce yasadim tecrubelerden cikarak yola bunu yaziyorum,ALLAH yardim etsin saygilarimla

 172. Bana ve Benim gibilere Beddua lar yagdiran insanlik!

  ” KARANLIGA SÖVECEGINE KALKTA BIR MUM YAK ”

  Toplumu degistir, cevreyi sustur, insanlarin baskisini bastir, hadi yap bunlari. sizler sadece pc basinda ahkam kesmeyi bilirsiniz! iki dk kalik zevk icin diyorsunuz, ama hepiniz o iki dakikalik zevk icin her seyinizi satarsiniz demi! bunun icin kadinlari kullanirsiniz, sonrada yapmasaydin etmeseydin derdisiniz, bu katkedilmis bebekler sizinn gibilerin eseri!
  Peki benim katil olmamda cevrenin sucu yokmu, beni kinayan yasama hakkimi kisitlayan, bebegimin dogmasini ayip ve rezillik olarak gören insanlarin hic mi sucu yok, hayir tek katil ben degilim, ben sucluysam, herkes suclu!

 173. arkadaşlar büyük konuşmayın hiç kimse böyle bişeyi yapmaya güle oynaya karar vermez herkes başına gelmeden atar tutar yok caniler yok insan degiller yok anne baba olmayı kesinlikle haketmiyolar kendinizi bir düşünün siz olsaydınız ne yapardınız kesinlikle dogururdum demeyim sakın sizde aynı şeyi yapardınız emin olun zaten bunu yapanların çogu kesinlikle yapmam diyen kişiler o yüzden sakın ama sakın büyük konuşmayın vede kimseyi kınamayın


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: